İletişim Formu Mail Gönderme Hatası Düzeltildi

Merhaba arkadaşlar,

Yoğun bir dönem içerisinde yeni dersler ekleyemiyorum. Bu süreç içerisinde pek vaktim olmadığı için sitemizi de kontrol edemedim. Sık gelen maillerin birden kesilmesi sonucu iletişim formumuzu tekrar gözden geçirdim. İletişim formumuzdan bir deneme formu göndermem sonucunda “İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.” hatası ile karşılaştım. Bu hatanının düzelmesi için gerekli düzenlemeleri yaptım. 05.11.2014 tarihi itibari ile tekrar çalışır hale geldi. Ayrıca benzer sorunlar ile karşılaştığınızda yazılara, sayfalara yorum bırakıp bizi bilgilendirebileceğinizi unutmamanız gerektiğinizi hatırlatırız.

Yakın zaman içerisinde adobe photoshop derslerimiz için bir adım atmayı düşünüyorum. Yoğunluktan kurtulduğum vakit derslere başlayacağım.

İyi günler dileriz…

4 comments

 1. Hocam bende sitelerimde bu sorunla karşılaşıyorum nasıl çözdüğünüzü banada anlatır mısınız?

  1. @ali, bu hata genellikle host firmasının mail smtp ayarlarını değiştirmesinden kaynaklanıyor. WP-Mail-SMTP wordpress eklentisini kurun. WP Mail SMTP eklentisi ayarları içerisinde bilgilerinizi girin. Sunucu portunu olarak 25 veya 587 olarak belirleyin. Authentication kısmını Yes: Use SMTP authentication olarak işaretleyin ve tekrar wordpress contanct 7 iletişim formunuzu test edin. Ben sunucu port u olarak 25 kullanıyorum. Ayrıca kendi kurgucu.org adresine sahip mailimi kullanıyorum.
   Gmail mail kullanacak iseniz:
   SMTP Host: ssl://smtp.gmail.com
   SMTP Port: 465
   username ve password bölümüneyse mail adresinize ait olan kullanıcı adı ve şifrenizi giriyorsunuz.
   Ayrıca FTP ile sunucuza bağlanıp wp-content/plugins/contact-form-7/includes/classes.php dizinindeki classes isimli dosyayı bulup, açınız:
   $headers = “From: $sender\n”; satırını bulup bunun ile değiştirin $headers = “From $sender\n”;
   24.11.2014 Güncelleme: wordpress contanct 7 iletişim formu eklentisinin güncellemeleri ile birlikte yukarıda belirttiğim düzenlemeyi wp-content/plugins/contact-form-7/includes/mail.php içerisinde aynı şekilde yapmanız gerekmektedir.

 2. Merhaba bütün ayarları anlattığınız gibi düzenledim ama “İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.” hatasını veriyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.