Adobe Premiere Kurgu Projesi Açmak Ve Dosyaları İmport Etmek

Adobe Premiere Pro CC Logo
Adobe Premiere Pro ile kurgu projesi açmak ve dosyaları import etmek yani yükleme işlemlerini anlatan bir video anlatım hazırladım. Kurgu projesi nasıl açılır ? Sekans’ın formatı neye göre yapılır ? Dosyalar nasıl import edilir ? İmport etme yöntemleri hakkında açıklayıcı olduğuna inandığım bir kurgu video dersi hazırladım. Kurgu dersleri sırası ile devam edecektir. En temel bilgilerle kurgu derslerine başlıyoruz. Arşivlik haline geldiğinde tek bir sayfa da tamamı toparlanacak ve liste halinde tek tek izlenebilecek. Adobe Premiere Pro ile anlatacağım dersleri diğer kurgu programlarında da uygulayabilirsiniz. Tüm kurgu programlarının mantığı aynıdır. Sadece görsellikleri, dizaynları farklıdır. Konuya dönmemiz gerekirse ilk dersimiz sizlerle.

4 comments

  1. merhaba aapple maccta Adobe Premiere Pro CS6 altı kullanıyorum . sncak elim bir jkac tuşa değdi bişeyler oldu. şuanda Adobe Premiere Pro CS6 ya acmaya çalışıyorum ancak acık değil diyor ne yapmalılyım

    1. @mahsun, Sorununu açık bir şekilde yazarsan bir çözüm üretebiliriz. Adobe Premiere CS6’da ne açık değil ? Çalışma stiliniz değişti ise window->Work Space alanından çalışma düzeninizi, temanızı değiştirebilirsiniz. Eğer çalışma alanınzda timeline, effect kontrol panel gibi alanlar kaybolduysa yine window üzerinde açılan alanlardan kaybolan kısımları işaretleyerek geri getirebilirsiniz.

      1. mrb, ben proje dosyasını kaydettim (export değil) ancak şuan sekans’a ulaşılamıyor diye uyarı alıyorum ekranda ve dosya açılmıyor… çok acil yardımcı olabilecek var mı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.